SCCM – Uvolněna finální nová verze SCCM 1511

Microsoft před pár hodinami vydal novou verzi System Center Configuration Manageru označenou jako SCCM 1511. Jak už název napovídá, jedná se o verzi která plně podporuje nové Windows 10 version 1511.

Nová verze přináší řadu změn kterým se budu věnovat v některém z dalších blog postů, ale už nyní je vhodné zmínit, že jednou z hlavních změn bude vydávání SCCM společně s novými buildy Windows 10 a proto bude i SCCM nabízeno jako služba. Upgrady na novější verze budou od nyní řešeny formou in-place upgradů site systémů podobně, jako byste nasazovali service pack.

To co je velmi důležitou zprávou je, že

Pokud budete chtít spravovat pomocí SCCM Windows 10, bude nutné v následujících měsících upgradovat na SCCM 1511, protože SCCM 2012 R2 a starší nebudou příští verzi Windows 10 podporovat!

Dokumentace zatím žádná není, ale připravuje se v následujících dnech. Instalační ISO lze již nyní stáhnout v rámci MSDN.SCCM 1511

Leave a Comment


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>